• DARMOWA dostawa i zwroty już od 40 zł
Opcje przeglądania
Roślina zimozielona

Drzewa i krzewy owocowe to najpopularniejsze rośliny uprawiane w ogrodach, sadach czy nawet w pojemnikach na tarasach i balkonach. Większość odmian nie ma specjalnych wymagań uprawowych, jednak odpowiednia dbałość o uprawę, stanowisko i zalecane zabiegi pielęgnacyjne z pewnością odwdzięczą nam się wysokimi plonami w postaci dużych, smacznych i zawierających mnóstwo wartości odżywczych i witamin owocami. Świeże zbiory nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia jak i przygotowania domowych przetworów w postaci dżemów czy nalewek.

Drzewa i krzewy owocowe

Krzewy owocowe posiadają nie tylko walory odżywcze, ale stanowią również ozdobę każdego ogrodu. Oprócz wspominanych owoców, charakteryzują się także kolorowymi liśćmi, przepięknymi kwiatami i przyjemnym zapachem, co powoduje, że pobyt na działce umila nam czas, gwarantuje wewnętrzny spokój i odpoczynek od codziennych obowiązków, a co najważniejsze pozwala podziwiać tę jakże niesamowitą naturę.

Na posadzenie drzewek i krzewów owocowych najlepiej zdecydować się wczesną wiosną lub jesienią. Należy wybrać dla nich stanowisko słoneczne, ciepłe i osłonięte od silnych wiatrów, dzięki któremu uzyskamy obfitsze owocowanie i dojrzałość. Gleba natomiast powinna być żyzna, przepuszczalna i umiarkowanie wilgotna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl