• DARMOWA dostawa i zwroty już od 99,99 zł*
Opcje przeglądania
Roślina zimozielona

Hortensje to przepięknie i długo kwitnące krzewy liściaste. Do najbardziej efektownych gatunków hortensji możemy zaliczyć hortensje bukietowe, hortensje ogrodowe oraz hortensje krzewiaste. Każde z nich różnią się od siebie wielkością, porą kwitnienia, kształtem i kolorem kwiatów.

Hortensje bukietowe to szybkorosnące krzewy o krzaczastym pokroju, biało-różowych lub biało-seledynowych kwiatach, zebranych w szerokostożkowe kwiatostany oraz zielonych liściach, opadających na zimę. Najlepiej rosną na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych o odczynie lekko kwaśnym. Preferują stanowiska słoneczne i osłonięte od silnych wiatrów. Zaleca się coroczne, wczesnowiosenne cięcie pędów, w stanie bezlistnym.

Hortensje ogrodowe to lekko zaokrąglone i szybkorosnące krzewy o dużych i ciemnozielonych liściach i dużych, kulistych kwiatostanach. Nie należy ich przycinać, ponieważ kwiaty zawiązuje pod koniec poprzedniego lata. Wiosną należy usunąć jedynie uschnięte kwiatostany i martwe pędy. Preferują stanowiska półcieniste lub cieniste. Kolor kwiatów uzależniony jest od pH podłoża. Nie są w pełni mrozoodporne, dlatego wymagają zabezpieczenia przed zimą.

Hortensje

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl