• DARMOWA dostawa i zwroty już od 150 zł*
Opcje przeglądania
stanowisko słoneczne
stanowisko półcieniste
Roślina zimozielona
kwitnie wiosną
kwitnie latem
kwitnie jesienią

Hibiskusy to rośliny w formie krzewów lub bylin.

Ketmia syryjska, nazywana „hibiskusem ogrodowym” to wolno rosnący krzew ozdobny o rozłożystym pokroju, ciemnozielonych liściach i pojedynczych lub pełnych, dużych, białych, różowych lub fioletowych kwiatach. Na szczególną uwagę zasługuje ketmia syryjska ‘Duc de Brabant’ – niewielkich rozmiarów krzew liściasty, dorastający do 2 m wysokości o efektownych, pełnych i intensywnie różowych kwiatach oraz zielonych, jesienią przebarwiających się na żółto liściach.

Hibiskus bylinowy to wymagająca bylina o dużych, lekko ząbkowanych liściach i białych, różowych, czerwonych a nawet bordowych kwiatach z żółtymi pręcikami w środku. W tej grupie wyróżnić można hibiskus bylinowy ‘Starry Night’ – okazałą bylinę o krzaczastym pokroju, dużych, prawie czarnych liściach i olbrzymich, różowych kwiatach.

Hibiskusy charakteryzują się obfitym kwitnieniem, wymagają stanowisk słonecznych i osłoniętych od silnych wiatrów. Najlepiej rosną na glebach żyznych, przepuszczalnych i umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Wiosną, w celu wydłużenia kwitnienia należy systematycznie usuwać przekwitnięte kwiaty i wszystkie martwe i uszkodzone pędy. Doskonale sprawdzają się posadzone zarówno pojedynczo jak i w grupach – na rabatach, w ogrodach przydomowych.

Hibiskusy bylinowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl