Wyszukiwarka
Hortensja bukietowa VANILLE-FRAISE PBR C7,5
Dostępność:
Pozostało: 19 szt.
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj do ulubionych
Opis
Hortensja bukietowa 'Vanille-Fraise' PBR
Łacińska nazwa: Hydrangea paniculata 'Vanille-Fraise' PBR
Magia lata w Twoim ogrodzie! Ten czarujący krzew dorasta do 1,7 m wysokości i 1,3 m szerokości, tworząc zwarty, pełen wdzięku pokrój. Pędy czerwone, sztywne i wyprostowane, podczas kwitnienia delikatnie rozchylają się na boki. Liście duże, ciemnozielone, dekoracyjne przez cały sezon. Od lipca, aż do października krzew obsypany jest ogromnymi, wiechowatymi, szeroko-stożkowymi kwiatostanami, które osiągają nawet 40 cm długości! Kwiaty zmieniają barwę w czasie kwitnienia – początkowo białe, stopniowo różowiejące, a pod koniec lata przybierają intensywnie różowy, niemal malinowy odcień. Po przekwitnięciu kwiaty utrzymują się na krzewie aż do stycznia. ‘Vanille-Fraise’ kwitnie na tegorocznych pędach, co chroni ją przed wiosennymi przymrozkami. Lubi stanowiska słoneczne, stosunkowo dobrze rośnie w niewielkim półcieniu. Gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne - może to być ziemia uniwersalna ogrodowa o pH 5,5-6,5; dodatkowo warto wymieszać ją z perlitem, co spowoduje lepsze dotlenienie korzeni, a tym samym bujniejszy wzrost. Idealna na soliter, w grupowych nasadzeniach lub w szpalerach, do ogrodów przydomowych, parków i zieleni miejskiej. Kwiaty nadają się do cięcia i suszenia. Rośliny uprawiane w donicach sadzimy w ogrodach przez cały sezon wegetacyjny, tj. od wczesnej wiosny, poprzez lato, aż do późnej jesieni.
Kolory roślin prezentowane na zdjęciach mogą nieznacznie różnić się od rzeczywistych – wynika to z naturalnej zmienności roślin oraz ustawień ekranu.
Rośliny mogą być obecnie bez liści – to naturalne zjawisko, typowe dla okresu jesienno-zimowego.
GWARANCJA
Nasza gwarancja obejmuje
- Wysoką jakość - wszystkie rośliny są dorodne i dobrze ukorzenione
- Bezpieczny transport - gwarantujemy, że rośliny dojdą do Ciebie żywe i w jak najlepszym stanie
- Sprawdzanie sadzonek przed wysyłką - każda roślina przed wysyłką jest starannie sprawdzana pod kątem zdrowotności, jakości i wielkości
- Polskie pochodzenie - wszystkie rośliny zostały wyprodukowane w polskich szkółkach
Informacje
- Roślina: wieloletnia, liściasta
- Wysokość po 10 latach: 170 cm
- Szerokość po 10 latach: 130 cm
- Barwa ulistnienia: zielona
- Okres kwitnienia: lipiec-październik
- Kolor kwiatów: biały, różowy, intensywnie różowy
- Odmiana zimozielona: NIE
Warunki uprawy
- Stanowisko uprawy: słoneczne lub półcieniste
- Mrozoodporność: strefa 5 (w pełni mrozoodporna w gruncie)
- Wymagania glebowe: uniwersalna ogrodowa, pH 5,5-6,5
- Przycinanie: należy dokonać silnego cięcia wiosną
Walory odmiany
- Szybki wzrost
- Spektakularne, wiechowate kwiatostany
- Zmieniająca się barwa kwiatów: biała → różowa → malinowa
- Kwitnie długo i obficie
- Wytrzymała i niezawodna, kwitnie co roku
- Odporna na mróz, choroby i szkodniki
- Kwiaty nadają się do cięcia i suszenia
- Bardzo łatwa w uprawie
Real Foto (zdjęcie realne)
Tę lub inną roślinę z tej partii kupujesz
Na planszy pomiarowej przedstawiamy przykładowe zdjęcie oferowanej sadzonki.
Przypominamy, że rośliny są żywymi organizmami i o różnych porach roku mogą wyglądać inaczej. Poszczególne sadzonki mogą delikatnie różnić się od siebie. Sadzonki krzewów i drzew liściastych w okresie wczesnowiosennym oraz późnojesiennym mogą być pozbawione liści zaś byliny części nadziemnej.
Przedmiotem sprzedaży jest roślina w donicy
- pojemność: 7,5L
- doniczka: C7,5
Wszystkie oferowane przez nas rośliny są dobrze ukorzenione co gwarantuje przyjęcie się oraz szybki rozwój po wsadzeniu do gruntu.
Nasze rośliny są pod ciągłym nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa co potwierdza, że są wolne od szkodników i chorób.
Dane
| Pojemność | 7,5 l |
| Pokrój | krzaczasty |
| Szybkość wzrostu | roślina szybko rosnąca |
| Mrozoodporność | st.5 (w pełni mrozoodporna w gruncie) |
| Typ rośliny | roślina wieloletnia |
| Roślina zimozielona | nie |
| Okres kwitnienia | VII, VIII, IX, X |
| Zastosowanie | barwne kompozycje, parki i zieleń miejska, soliter, rabaty, ogrody małe, ogrody średnie, ogrody duże |